Prawidłowe przechowywanie nasion marihuany

Produkcja marihuany

Produkcja marihuany zaczyna się od zasiania konopi indyjskich. Konopie wysiewa się na polach lub pod dachem. Robi się to w krajach, gdzie prawo nie zabrania hodowania tych roślin i produkowania z nich marihuany. Wysiew ma miejsce na przełomie kwietnia i maja, a zbiór odbywa się wczesną jesienią. Marihuana produkowana jest nie z całych roślin, ale tylko z tych części, które zawierają psychoaktywne związki chemiczne. Związków tych jest najwięcej w liściach, kwiatach i pokrywającej je żywicy. Psychoaktywne działanie marihuany zawdzięczamy głównie związkowi o nazwie tetrahydrokannabinol, w skrócie THC. Związek ten dostaje się do mózgu razem z krwią i działa już w trakcie palenia skręta. Stan po marihuanie nazywany jest hajem. Człowiek funkcjonuje wówczas na szybszych obrotach. Ma dużo energii, chce bawić się i być aktywny w towarzystwie. Ze względu na to, marihuana nazywana jest narkotykiem imprezowym.

Nasiona marihuany

Nasiona marihuany produkowane są przez wyspecjalizowane firmy. Europejskim centrum marihuany jest Holandia. W tym kraju nigdy nie było zakazu hodowania konopi i produkowania z nich odurzającej trawki. Istniejące tam banki nasion produkują różne ich typy i rodzaje. W zależności do jakich upraw mają służyć te nasiona, hodowcy wybierają odpowiedni rodzaj i typ. Istnieje bardzo wiele odmian konopi, a co za tym idzie i marihuany. Dwie najbardziej znane i podstawowe to Indica i Sativa. Banki nasion tworzą również własne oryginalne odmiany. Jest to możliwe dzięki rozwiniętej genetyce marihuany. Z nasion konopi wyrastają rośliny różnej wielkości, z kwiatami o różnych kolorach, zapachach i kształtach. W Polsce nie zobaczymy pól konopnych, ponieważ rodzime prawo nie zezwala na hodowlę tych roślin. Nie zezwala również na produkcję popularnej używki. Za nielegalne hodowle marihuany grozi kara pozbawienia wolności.

Prawidłowe przechowywanie nasion marihuany

Prawidłowe przechowywanie nasion marihuany jest bardzo istotne, szczególnie wtedy, gdy mają one służyć wyhodowaniu wartościowych roślin. Hodowcy konopi muszą dbać o to, by nasiona przechowywane były w suchym powietrzu, bez dostępu do światła i w odpowiedniej temperaturze. Inwestycja we właściwe warunki przechowywania zwraca się w postaci obfitych i wydajnych plonów. Wilgotność powietrza, w którym przechowywane są nasiona nie powinna być wyższa niż 30%. Kolekcjonerzy nasion powinni przechowywać je w chłodnym, suchymi zaciemnionym miejscu. Banki nasion sprzedają je pojedynczo w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Treść została utworzona na podstawie https://www.taniesianie.pl